Про мене
Мене звати Анна Желязкова. Я — клінічний психолог та психотерапевт в навчанні, що працює в психодинамічному підході.
Маю університетський диплом магістра з відзнакою за спеціальністю «Клінічна психологія та реабілітація». Тема моєї дипломної роботи — суїцид у молодих жінок із тяжкими психічними розладами.
Це не лише академічна тема, а реальність, з якою я стикаюся щодня у своїй роботі в обласному психоневрологічному диспансері. Там я надаю психологічну підтримку людям, які часто переживають найглибші форми страждання, але мають обмежений доступ до якісної терапевтичної допомоги.
Паралельно веду приватну практику, працюю індивідуально з дорослими у форматі довготривалої глибинної терапії. Я маю статус ФОП, офіційно працюю та сплачую податки — свідомо і послідовно дотримуюсь етичних та юридичних стандартів у професії.
Я є дійсним членом ІРСГП (частини IGKIP) та є у реєстрі. Тобто належу до міжнародної спільноти, спрацюю за стандартами та під супервізією: під наглядом старших колег, які допомагають мені бачити «сліпі плями» у власній роботі і не нашкодити пацієнту.
Що варто знати про мене:
- 150 годин пропедевтики психіатрії в одних з кращих викладачів України.
- 100+ годин власної терапії та 4 години додатково щотижня.
- Особистий успішний досвід використання KIP.
- Мінімум 3 години супервізії в клініці щомісяця.
- Мінімум 2,5 години супервізії з Травматерапії щомісяця.
- Більше 460 годин спеціалізованої теоретичної підготовки.
Я працюю виключно з дорослими людьми за їх власним бажанням. Онлайн чи офлайн в кабінеті в центрі Одеси. Не працюю з дітьми та підлітками, подружніми парами. Не беру в терапію людей з алкогольною та наркотичною залежністю, тих, хто має пристрасть до азартних ігор.

Мій підхід
У своїй роботі я спираюсь на психодинамічну традицію та використовую:
OPD-2 (Operationalized Psychodynamic Diagnostics) — це клінічна діагностична модель, яка дозволяє комплексно описати: внутрішньоособистісні конфлікти, характерологічну структуру, типи захисту, динаміку стосунків та патерни переносу.
OPD-2 інтегрує психоаналітичну, психіатричну і клінічну оптику. Ця система активно використовується у Німеччині, Австрії та Швейцарії, зокрема в офіційній системі медичного страхування для обґрунтування фінансування психотерапії.
KIP (Кататимно-імагінативна психотерапія) — це глибинний метод психотерапії, що базується на роботі з керованими уявленнями (імагінаціями). Розроблений німецьким психотерапевтом Гансомкарлом Лойнером (Hanscarl Leuner) у 1950–60-х роках і ґрунтується на психоаналітичній традиції, зокрема ідеї несвідомого символічного вираження конфліктів через образи.
KIP є ефективним при широкому спектрі психічних, психосоматичних і особистісних порушень.
Психічні розлади: тривожні розлади (генералізована тривога, панічні атаки, фобії); апатія, депресивні стани, дистимія; посттравматичний стресовий розлад (ПТСР, у т.ч. комплексний); соматоформні розлади; реакції на втрату, горе, життєві кризи.
Психосоматичні порушення: виразковий коліт, синдром подразненого кишківника; екзема, псоріаз; ішемічна хвороба серця, артеріальна гіпертензія; бронхіальна астма; напруження в м’язах, психогенний біль; функціональні порушення, при яких аналізи «в нормі», але є скарги.
Розлади особистості та характерологічні порушення: межовий, нарцисичний, гістріонний тощо; конфліктність, труднощі з регуляцією емоцій; низька самооцінка, проблеми з ідентичністю.
Поведінкові та емоційні труднощі: розлади харчової поведінки (анорексія, булімія, компульсивне переїдання); залежні, повторювані деструктивні сценарії в стосунках; розлади сексуальної сфери (втрата лібідо, аноргазмія, вагінізм, фригідність); психологічні наслідки сексуального чи емоційного насильства; тривожність, сепараційні страхи; порушення сну, агресивність, психосоматичні скарги.
КІР ефективним навіть тоді, коли:
Симптом має емоційне або тілесне забарвлення, але не має чіткої «логіки»;
Клієнт переживає внутрішню амбівалентність або неясні почуття;
В анамнезі є травматичні події, які важко вербалізувати;
Інші методи (КПТ, гештальт тощо) не дали очікуваного результату.
Наукова доказовість: Wilke E. (1980), Roth G. (1990), Klessmann E., Klessmann H.A. (1990), Zagnitko A.P., Shportun O.N., Overchuk V.A., Kushnir J.V., Savchuk Z.S., Pedorenko V.N. (2020), Sell C., Sachsse U., Benecke C. (2018), Masla E. (2018), Sachsse U., Vogel C., Leweke F. (2016), Stigler M., Pokorny D. (2012) тощо.
Травматично-центрована KIP (Traumazentrierte Katathym Imaginative Psychotherapie) — спеціально розроблений підхід для глибинної, але водночас обережної роботи з наслідками психологічної травматизації. Поєднує психоаналітичну чутливість, тілесно-образне мислення та структуровану терапевтичну роботу з внутрішніми образами, що несуть у собі пережитий травматичний досвід.
Показаний у роботі з пацієнтами, які мають: ПТСР або комплексний ПТСР; наслідки емоційного, фізичного чи сексуалізованого насильства; дитячі психотравми (відкидання, емоційна занедбаність, насильницьке виховання); симптоми дисоціації та фрагментацію ідентичності; хронічну вразливість, емоційу нестабільність, відчуття внутрішньої порожнечі як травми розвитку.
Чому цей метод є ефективним: KIP-T може обійти мовний бар’єр травми, працюючи з образом — первинною мовою психіки. Метод дозволяє контролювати рівень афекту, не порушуючи стабільності пацієнта. Підходить для пацієнтів різних структурних рівнів. Може бути інтегрований із психіатричним лікуванням та іншими формами підтримки.
Я пройшла професійне навчання по роботі з травмою і продовжую цю спеціалізацію. Спеціальні інструменти допомагають мені в терапії пацієнтів з тяжкими травматичними переживаннями, включно з тими, що мають стаціонарний психіатричний досвід або отримують медикаментозну підтримку.
Наукова доказовість: Sachsse U., Vogel C., Leweke F. (2016), Zagnitko A.P. et al. (2020), Sell C., Sachsse U., Benecke C. (2018).
Залюбки допоможу Вам покращити якість Вашого життя. Звертайтесь!
* Фото кабінету